TY JAKO KOSMETYCZKA  #zostanwdomu

TY JAKO KOSMETYCZKA #zostanwdomu

Każda kobiet pragnie poprawiać, podkreślać swoją urodę tak, by podobać się nie tylko innym, ale przede wszystkim samej sobie. A gdyby połączyć zamiłowanie do kwestii urody i zdrowego wyglądu z pracą?

 

Domowa kwarantanna sprzyja pielęgnacji twarzy i ciała, ponieważ mamy na to więcej czasu. Jak domowe warunki wpływają na skórę i jak ją pielęgnować w tym szczególnym czasie? Pandemia koronawirusa powoduje wzmożony stres, co odbija się na naszej cerze. Niestety jest ona również narażona na specyficzne warunki, jakimi cechuje się okres przejściowy z zimy na wiosnę, który nie sprzyja ogólnej kondycji skóry. „Te dwa czynniki, nawet gdy występują oddzielnie, wymagają od nas specjalnych działań.

 

Nie kładź na twarz niczego, czego nie chciałabyś zjeść!

Domowe maseczki, które nawilżą, oczyszczą i rozświetlą cerę. Wiedząc że jogurt i kefir koją cerę dzięki zawartości pałeczek kwasu mlekowego, dobre oleje działają na naskórek antyzapalnie, a proteiny zawarte w płatkach owsianych i ryżu niwelują podrażnienia (podobnie jak miód). Cytryna i lukrecja rozjaśniają, a węgiel wiąże toksyny. Możesz tworzyć swoje własne naturalne domowe maseczki: oczyszczające, ściągające, antybakteryjne lub nawilżające. A oto nasze podpowiedzi jak zrobić swoja własną idealną domową maseczkę na twarz

Soda oczyszczona i olej kokosowy. Soda oczyszczona działa na cerę odkażająco i przeciwzapalnie. Reguluje nadmiar sebum, wysusza, a także rozjaśnia przebarwienia. Ten produkt bardzo często używany jest jako główny składnik domowych maseczek. Olej kokosowy nawilża skórę twarzy i działa antybakteryjnie. Soda oczyszczona i olej kokosowy to idealne połączenie, dzięki któremu zyskamy piękną cerę.

 

Maseczka z sody oczyszczonej i oleju kokosowego:

 

1 łyżka oleju kokosowego

1 łyżka sody oczyszczonej

Składniki mieszamy ze sobą i nakładamy na twarz na około 20 minut. Taką maseczkę stosujemy raz w tygodniu, pamiętając, że zawsze nakładamy ją na dokładnie umytą buzię. Efekt powinien być widoczny już po pierwszym zastosowaniu.

Maseczki kojąco-relaksujące

 

  • Naturalne domowe maseczki z jogurtu, ogórka, miodu i płatków owsianych.

Przydadzą się wszystkim tym, którym mocny obciążający makijaż przesusza i podrażnia skórę.  Uwaga – większość z maseczek nie jest zbyt wygodna do aplikowania na twarzy. Będą przypominać raczej pastę. Dlatego najwygodniej nałożyć je na gazę położoną na buzi z wyciętymi otworami na oczy i usta. Oczy warto nakryć płatkami kosmetycznymi, aby żaden spożywczy składnik się do nich nie dostał.. Jeśli maseczka jest zbyt gęsta możesz dolać do niej odrobinę letniej, przegotowanej wody.

  • Maseczka z rumianku, jogurtu, oleju lnianego.

Wycisza zaczerwienienia. Zaparz dwie torebki rumianku w niewielkiej ilości wrzątku, odciśnij i rozetnij. Zawartość – zmielone płatki kwiatostanu zmieszaj z połową małego kubeczka greckiego jogurtu i łyżeczką oleju lnianego. Gotowe!

 

  • Maseczka z aloesu, ogórka, krochmalu o konsystencji kisielu.

Ściąga pory, niweluje podrażnienia.  Jeśli masz na parapecie aloes uszczknij kawałek liścia długości ok. 3 cm. I teraz ważne – cieniutko odkrój skórkę i ...wyrzuć ją. O ile miąższ aloesu działa kojąco o tyle jego skórka może być silnym alergenem. Rozgnieć widelcem 4 cm miąższu ogórka bez skórki, zmieszaj z rozgniecionym aloesem i 2 łyżkami wody. W małym rondelku podgrzej oba składniki. W filiżance zmieszaj łyżkę skrobi ziemniaczanej z 2 łyżkami wody i dodaj do rondelka. Ogrzej tak by zawartość stała się półprzezroczysta – przypomina to robienie kisielu. Lekko przestudź i letnią maseczkę aloesowo-ogórkową połóż na skórę.

 

  • Maseczka oczyszczająca z kawy, jogurtu naturalnego, miodu i oleju kokosowego.


  Maseczki rozjaśniająco-energetyzujące

Są składniki, które pobudzają poziom energii komórkowej poprzez zawartość cennych polifenoli, albo koenzymu Q 10. Mają też sporo przeciwutleniaczy. Po takie warto sięgać w pierwszej kolejności.

 

  • Maseczka z matchą awokado i cytryna

Łyżeczka sproszkowanej zielonej herbaty połączona z łyżką rozgniecionego dojrzałego avocado (jej herbaciane witaminy dobrze rozpuszczają się w tłuszczu) i łyżką soku z cytryny da pastę we wspaniałym instafriendly kolorze

 

  • Maseczka z zieloną herbatą, kefirem i rozgotowanym ryżem.

Ta maska może wyglądać średnio apetycznie, ale docenicie jej potencjał pielęgnacyjny. Małą garść odciśniętych liści herbacianych (po 2 lub 3-krotnym naparzeniu) utłucz w moździerzu z 2 łyżkami ugotowanego ryżu a na koniec dodaj tyle kefiru aby konsystencja była wygodna do nałożenia na twarz. Włóż na chwilę do lodówki i aplikuj maseczkę chłodną.

 

  • Maseczka z szałwią wiórkami kokosowymi i oliwą

Zaparz torebkę ekspresowych ziółek zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Odciśnij z nadmiaru wody, włóż do filiżanki z łyżką wiórków kokosowych. Zalej oliwą i zostaw na kilka godzin by wiórki zmiękły. Możesz potraktować ją też jak pastę do zmywania twarzy. A wiórki kokosowe zastąpić ryżem lub otrębami pszennymi.
 
Maseczki zużywamy od razu, ewentualnie następnego dnia. Przechowujemy w lodówce!!!!

 

 

 

Domowe pomysły na kąpiele upiększające

Upiększająca kąpiel w domowym SPA może wspaniale wpłynąć na wygląd i kondycję naszej skóry. Pozytywnie działa nie tylko na nasze ciało, ale również na duszę – relaksuje i odpręża, dając ukojenie zmęczonym mięśniom i głowie. Najbezpieczniej będzie, jeśli kąpielą będziesz rozkoszować się nie dłużej, niż pół godziny.

 

Co dodać do kąpieli?

Ze względu na wykorzystywane dodatki, możemy wyróżnić kilka rodzajów kąpieli: mleczną, miodową, ziołową, z dodatkiem soli do kąpieli, płatków kwiatów czy zielonej herbaty.

 

Kąpiel miodowa: Do ciepłej wody (około 36 st. C) dodaj podgrzane wcześniej 2-3 litry mleka, zmieszane z 3 łyżkami miodu. W tak przygotowanej kąpieli spędź około 20 minut, a następnie dokładnie przemyj ciało pod bieżącą wodą. Kąpiel tego typu sprawdzi się zarówno przy skórze suchej, jak i normalnej, pozostawiając ją niewiarygodnie gładką, świeżą i oczyszczoną.

 

Kąpiel z solą himalajską: Do ciepłej wody (ok. 35 stopni) dodaj różową sól himalajską w proporcji 10 g na 1 l wody. Dzięki zawartym w nim dobroczynnym pierwiastkom, takim jak jod, potas, magnez i wapń, kąpiel tego typu ma właściwości detoksykujące, a nawet wyszczuplające.

 

Kąpiel z olejkami: Doskonała dla skóry wrażliwej. Do ciepłej wody dodaj ulubione olejki (1 – 2 łyżki), np. olejek z drzewa herbacianego, olejek różany i bergamotowy. Domowy zabieg doskonale poradzi sobie z niedoskonałościami skóry i przygotuje ją do dalszej pielęgnacji

 


A teraz trochę o zawodzie kosmetyczki.

 

Każdy zawód ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w zawodzie kosmetyczki. Pozytywne strony zdecydowanie tu jednak przeważają. Praca w zawodzie kosmetyczki ma indywidualny charakter, polegający na bezpośrednim kontakcie i współpracy z klientem. Dbając o urodę innych osób, pomagają im wyeksponować atuty i ukryć niedoskonałości. Ich praca jest ważna i potrzebna. Co więcej – kosmetyczki cały czas mogą się rozwijać zawodowo. Biorą udział w licznych szkoleniach, kursach, gdyż w kosmetologii nieustannie pojawiają się nowości i ciekawe rozwiązania Zawód kosmetyczki można uzyskać ucząc się w trakcie pracy oraz poprzez naukę zorganizowaną w szkole w zawodzie Technik usług kosmetycznych lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Formalne potwierdzenie kompetencji w zawodzie kosmetyczka jest możliwe także po zdaniu egzaminów czeladniczych i mistrzowskich, przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych. Wykonywanie tego zawodu wymaga nieustannego uzupełniania i doskonalenia kompetencji, stosownie do potrzeb rynku pracy i własnych, poprzez uczestnictwo w różnych formach kształcenia ustawicznego. Wykonywanie zawodu kosmetyczki wymaga podstawowej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, a szczególnie z zakresu chorób cywilizacyjnych.

 

Opiekun: Marta Cebula

Źródło:

  • http://www.infodoradca.edu.pl/pdf/514202_Kosmetyczka.pdf
  • https://www.glamour.pl/
  • https://lelum.pl/thebodyshopclub.pl
  • http://kubkizreklama.pl/