Pracownia w Bursie


Opiekun; mgr Małgorzata Tarsa-Bielak


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

Wystawa prac plastyczny , rękodzieła i realizacji video wychowanków bursy I śródrocze 2020 – 2021

Wystawa prac plastyczny , rękodzieła i realizacji video wychowanków bursy I śródrocze 2020 – 2021

PRZEGLĄD DOROBKU ARTYSTYCZNEGO PRACOWNI „POD GARGULCEM „
Z POMYSŁEM I PASJĄ …
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNY , RĘKODZIEŁA
i REALIZACJI VIDEO WYCHOWANKÓW BURSY
I ŚRÓDROCZE 2020 – 2021
 
Twórczości artystycznej w samych słowach opisać się nie da, gdyż do każdego przypadku należałoby podejść indywidualnie. Nie sposób jest zrozumieć, rzucając okiem, co wyraża artysta, jakie emocje mu towarzyszą. Można jedynie zaobserwować, iż poważnie traktuje swoje narzędzie pracy.
Twórczość pracowni pod gargulcem skupia wokół siebie młodzież o zainteresowaniach i pasjach w różnych dziedzinach sztuk pięknych (sztuki teatralne, sztuki plastyczne, muzyka, intermedia, realizacje filmowe i video, realizacje dźwięku). Wśród członków znajdują się osoby kreatywne, które nie tylko przychodzą się czegoś nauczyć, ale mają też dużo do zaoferowania.
Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne techniki, a także szlifowali i doskonalili te, w których czują się najlepiej. Prowadzone warsztaty i zajęcia wykraczają również poza progi placówki i odbywają się w plenerze, którego otwarta przestrzeń stanowi zarówno miejsce, jak i temat pracy.
 
Jak co roku na przełomie stycznia i lutego „Pracownia pod Gargulcem „ w ramach Przegląd Dorobku Artystycznego Bursy Szkolnej w Starym Sączu organizuje wystawę prac plastyczny ,rękodzieła i realizacji i filmowych wychowanków .
Wystawa „Z pomysłem i pasją…” jest podsumowaniem Naszej pracy za I śródroczne roku szkolnego 2020 – 2021 i składa się z dwóch części :
- wystawy prac plastyczny i rękodzieła artystycznego
- prezentacji realizacji Video
 
UCZESTNICY WYSTAWY„ Z POMYSŁEM I PASJĄ…”
 
Prace plastyczne i rękodzieło artystyczne:
Gabriela Cisoń, Karolina Szota, Paulina Chryczyk, Ewa Liana, Dominika Królczyk, Viktor Sharnenkov.
Realizacje Video:
Dominika Królczyk, Kamil Murzyn, Krzysztof Bieniek, Szymon Góra, Patryk Stanuszek, Paweł Bieryt
 
Podziękowanie
Ze zwykłych małych chęci zrodziła się nasza siła, choć wszyscy wiemy, że życie nie jest usłane różami to byliśmy dla siebie wsparciem, radością i szczęściem.
Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku i myśmy ten krok w dobrym kierunku zrobili, ale idziemy dalej i na dalszą drogę, wędrówkę życzę wiele sił, mało potknięć, wszystkiego najlepszego.
Jesteśmy z Was dumni, ale też przekonani, że to, co najlepsze jeszcze jest przed nami. Kochani przemija czas, zdarzenia, ludzie, ale przyjaciele nie odchodzą nigdy . To radość i przywilej mieć takich przyjaciół.
Niech umacnianie tradycji w kulturze będzie nadal waszą pasją, niech to dzieło przyczyni się do tego, by tradycja była dostrzegana, a przede wszystkim doceniana.
 
 
Opiekun: Małgorzata Tarsa Bielak