Kiedy niemożliwe staje się możliwe!
„Artysta nie maluje tylko za pomocą rąk, ale swoim sercem” – Arnulf Stegmann
5 września 1984 roku ustanowiono Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami I Nogami.
Jego założycielem był Arnulf Stegmann. Związek zrzesza obecnie 800 artystów w 72 krajach. w Polsce jest 26 artystów malujących ustami lub nogami. Wśród nich są m.in. , Stanisław Kmiecik, Mariusz Mączka, Dorota Warachim, Piotr Pawłowski, Bartosz Ostałowski czy Walery Siejtbatałow.
Niepełnosprawność
„Być pełnosprawnym to tak naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas może być odebrany” Richard von Weizsäcker
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 1946 r. zdefiniowała pojęcie zdrowia w następujący sposób: „Zdrowie jest stanem zupełnej pomyślności fizycznej,umysłowej i społecznej, a nie jedynie brakiem choroby lub ułomności”.
W naszym kraju osoby niepełnosprawne na przestrzeni wieków były określane jako: upośledzone, kalekie oraz inwalidzi. Analizując słowo „inwalida”,pochodzące z języka łacińskiego (validus – silny, inny, bez, pozbawiony), można twierdzić, że inwalidą określana jest osoba, u której „[…] występują wady lub defekty fizyczne lub umysłowe o charakterze trwałym”.
Kiedy niemożliwe staje się możliwe to przykład osób które pomimo zmiany jaka nastąpiła w ich życiu udowodnili, że nie wolno się poddawać i zamykać w swojej skorupie użalając się nad sobą jakie nieszczęście mnie spotkało. Zmianę należy traktować jako nowy rozdział w naszym życiu.
Zapraszam państwa na poświęcenie uwagi na poniższe materiały które przybliżają nam sylwetkę wspaniałych ludzi którzy swoją pasją udowadniają jaki świat jest piękny.
fot. https://slideplayer.pl/slide/438757/
Autor; Halina Popiela