Pracownia w Bursie


OPIEKUN MGR MAŁGORZATA TARSA-BIELAK


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

Dni Starego Sącza - pracownia plastyczna

Dni Starego Sącza - pracownia plastyczna

Dni Starego Sącza w bursie
➡️Stary Sącz jest historią !
➡️Stary Sącz jest opowieścią!
➡️Stary Sącz jest obrazem!
➡️Czyli ? Kolekcja obrazów z Pleneru Malarskiego w starosądeckiej bursie.
Czujemy się jak w domu. Gościnność tego miejsca to przede wszystkim wspaniała pani dyrektor Lucyna Dybiec i niezwykła młodzież. Jesteśmy zauroczeni. Atmosfera do tworzenia jest fantastyczna–powiedziała nam pani Karolina Szczepańska-Szczerba, organizatorka pleneru malarskiego w Starym Sączu.
Artyści zdradzili nam. że w ich pracach zauważalny będzie rozwój Starego Sącza, chociaż nie jest on przez malarzy interesujący. –Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo tak intensywnego rozwoju tego miejsca udaje się zachować prawdziwą tkankę Starego Sącza -dodają Artyści, nawiązując chociażby do nowo powstałej galerii IMO.
–Stary Sącz to „elementy” które stale zachwycają, Rynek czy Klasztor Klarysek –mówił Tadeusz Kwaśnik –to znany i dzięki Bogu nie zmieniany Stary Sącz. I teraz spoglądamy na nowoczesną galerię IMO i jesteśmy oczarowani. Cudowne miejsce. Nowoczesny budynek w zderzeniu ze starą architekturą świadczy tylko o bogactwie zespołu urbanistycznego. Tak naprawdę Artyści nie lubią zmian. Wartością Starego Sącza jest to, że tutaj ciągle jest Klasztor Klarysek i Dom na Dołkach. Dla nas najciekawsze jest to co niezmieniane.
–Nowoczesna forma przytuliła się do Domu na Dołkach i jest
świetnie
skomponowana –mówiła Krystyna Baniowska-Stąsiek -Stary Sącz zachwyca nas za każdym razem. Ma swoją niezwykłą urodę. I wracamy tutaj z przyjemnością.
(źródło: starosądeckie info. ; 13 czerwca 2022 )
🎨Ta Galeria tworzona jest już od 12 lat.
Zapraszamy !!!
Autorzy prac: Karolina Szczepańska -Szczerba (organizatorka),Zbigniew Gizella, Adam Pochopień, Barbara Bużas Szozda, Bożena Siewarga, Zbigniew Palka , Lucjan Ostrowski, Anna Bogdanowicz, Małgorzata Schubert-Radnicka, Urszula Mosur- Nowak, Maria Zachwieja Wala, Jerzy Skąpski, Piotr Turnau, Julia Flis, Małgorzata Turnau, Krystyna Szczerbińska, Tadeusz Kwaśnik, Elżbieta Boroń, Edward Ciołczyk ,Ann Lewińska, Elżbieta Niedźwiedzka, Agnieszka Niżegorodcew , Maria Tomal
+44