Pracownia w Bursie


Opiekun; mgr Małgorzata Tarsa-Bielak


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

„ARTYSTYCZNE ŚRODY POD GARGULCEM” O TO JEST RYSUNEK-MARTWA NATURA – WARSZTATY #zostanwdomu

„ARTYSTYCZNE ŚRODY POD GARGULCEM” O TO JEST RYSUNEK-MARTWA NATURA – WARSZTATY #zostanwdomu

„Rysowanie jest muzyką dla oczu i wyciszeniem dla umysłu”
Orhan Pamuk
Kto dał się ponieść rysowaniu, ten wie. Szkoda tylko, że większość dorosłych już o tym dawno zapomniała. Owszem, był swego czasu duży boom na kolorowanki dla dorosłych, ale to nie to samo, co rysowanie. I mimo wszystko łatwiej namówić kogoś na kolorowanie, niż na rysowanie. jadzkarysuje.pl/
A ja zachęcam Cię do rysowania. SpróbujMówię Ci.
Witajcie.
Dziś prosty rysunek martwej natury wykonany ołówkiem. W poprzednich części omawiane były zagadnienia teoretyczne dotyczące perspektywy, kompozycji, światłocienia. Teraz czas już przejść do konkretnej pracy - NARYSUJ MARTWĄ NATURĘ,
Będzie nam potrzebny zestaw ołówków: 2B, 3B, 5B, 6B poza tym miękka gumka, bawełniana szmatka, szkicownik formatu A4.
PODCZAS PRACY PAMIĘTAJ !
- Nie jesteś aparatem , lecz rysownikiem - szanuj medium, którym pracujesz.
- Staraj się pracować swobodnie i naturalnie - nawet wielcy mistrzowie przechodzili etap uczenia się.
- Wciąż obserwuj i porównuj poszczególne wartości.
- Nie przejmuj się silnymi emocjami połączonymi z błędami i tym, że bardzo wiele nie będzie ci wychodziło tak, jakbyś sobie tego życzył - każdy artysta popełnia błędy i każdy przez to przechodził.
- Bądź przygotowany na to, że nie od razu osiągniesz konkretne, wspaniałe rezultaty.
- Ciesz się każdymi, nawet najmniejszymi postępami i osiągnięciami, i nie bądź dla siebie zbyt surowy na etapie nauki.
Jeśli masz chęci i chcesz krok po kroku opanować podstawy rysunku, zasięgnąć języka, jak narysować, portret szkic, martwą naturę polecam stronę:
Dziś to wszystko.
W następnym spotkaniu z cyklu „Artystyczne środy pod gargulcem” zajmiemy się komponowaniem i rysowaniem prostego pejzażu.
Zapraszam
 
Opiekun; Małgorzata Tarsa-Bielak