Pracownia w Bursie


OPIEKUN MGR MAŁGORZATA TARSA-BIELAK


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

Barbie

Wystawa „Barbie. Nieznane oblicza”

p r a c o w n i a w b u r s i e
gawędzi-my
opiekun Małgorzata Tarsa-Bielak
Wystawa „Barbie. Nieznane oblicza”
Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań.
Uwaga !!! Na Wernisażeria nowy wpis o wspaniałej i ważnej wystawie „Barbie. Nieznane oblicza” w Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in Poznań.
Niech Was nie zwiedzie, ze to wystawa tylko dla dzieci albo wyłącznie dziewczynek i że to wystawa o lalkach. E-e. To wystawa dla każdego i o wiele szerszej tematyce niż zabawki, słowo patrona medialnego Kamili Tuszyńskiej.
Potraktujcie Barbie nie jak lalki, zabawki, tylko jak obiekty, rzeźby czy obrazy (no dobra, obrazy 3D) przedstawiające wizerunki różnych kobiet z ponad sześciu dekad. Podejdźcie do tego jako fenomenu społeczno-kulturowego liczącego 64 lata, a powiadam Wam jako patron medialny, że będziecie mieli morze uniesień, ocean zaskoczeń i zatoki zachwytów
 
cyt. za Kamila Tuszyńska