Pracownia w Bursie


OPIEKUN MGR MAŁGORZATA TARSA-BIELAK


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

p r a c o w n i a / s c e n a b u r s y

p r a c o w n i a / s c e n a b u r s y

p r a c o w n i a / s c e n a b u r s y
Międzynarodowy Dzień Teatru
Opiekun Małgorzata Tarsa -Bielak
 
 
27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszam wychowanków bursy za kulisy najnowszego spektaklu Teatru Telewizji „Sen nocy letniej” w reżyserii Wojciecha Adamczyka Twórcy inscenizacji opowiedzą m.in. o tym, jak współcześnie można czytać Shakespeare’a, jak działa dziś jego komedia, a także o tym, jak buduje scenografię, która ma sugerować, ale nie imitować, przestrzeń lasu.
Zachęcam, aby zostać także po projekcji – TVP Kultura ma dla Was szczególną niespodziankę.
Spektakl, który znalazł się w ścisłej czołówce TEATRALNEGO PLEBISCYTU na Państwa ulubione spektakle Teatru Telewizji. „Kolacja na cztery ręce” to opowieść o dwóch odmiennych osobowościach twórczych w wykonaniu wybitnych aktorów: Romana Wilhelmiego jako cieszącego się sławą Fryderyka Haendla oraz Janusza Gajosa jako ubogiego kantora Jana Sebastiana Bacha. Historia o zazdrości, sławie, ale i uznaniu, bo obydwaj twórcy podziwiali się nawzajem, choć odczucia te skrzętnie ukrywali. Jest to także opowieść i o samej muzyce i jej prezentacji, odmiennych stylach wykonawczych. Dziś – w Międzynarodowym Dniu Teatru o godzinie 20-stej – sztuka niemieckiego muzykologa i krytyka sztuki Paula Barza „Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Kazimierza Kutza!
Na wspólny teatralny wieczór zapraszam w poniedziałek 27 marca o godzinie 19:15 do TVP Kultura.