Pracownia w Bursie


Opiekun; mgr Małgorzata Tarsa-Bielak


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

Konkurs „ projektanci bursy”

Konkurs „ projektanci bursy”

Pracownia pod gargulcem zaprasza
Konkurs „ projektanci bursy”
Czas trwania konkursu: październik 2020 - kwiecień 2021
Formy pracy: warsztatowa, indywidualna, zespołowa, grupowa,
Cele konkursu:
- kształtowanie właściwych zachowań i wzorców,
- uświadomienie wychowankom odpowiedzialności za pokoje mieszkalne,
- motywowanie wychowanków do dbałości o swoje miejsce pracy, wypoczynku,
- kształcenie współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia,
- stworzenie w pokojach klimatu i atmosfery sprzyjających nauce,
- przestrzeganie podstawowych zasad utrzymywania czystości,
- dbałość o estetykę pomieszczeń,
- przeciwdziałanie niszczeniu mienia internatu.
Opis działania:
Realizowane zadania obejmują stałe kontrolowanie czystości pokoi. Czystość w pokojach sprawdzana codziennie przez dyżurującego wychowawcę zgodnie z regulaminem. Raz w miesiącu pokoje sprawdzane jest zespołowo. Sprawdzany jest porządek i estetyka pokoju, użytkowość i funkcjonalność pomieszczenia, dekoracje stałe, ogólny porządek . Organizowane są dodatkowe zadania promujące wystrój pokoju (dekoracje okazjonalne np. związane ze świętami). Ocenie podlega ogólne wrażenie estetyczne, funkcjonalność, stopień zaangażowania wychowanków danego pokoju.
Opiekun; Małgorzata Tarsa-Bielak