Kółko Wdrażam i Pomagam

Opiekun: mgr Halina Popiela

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” Hipokrates

Kółko Profilaktyczne ma na celu ukazać relacje człowiek-środowisko. Zaktywizować utajone możliwości młodego człowieka oraz ukształtować postawy czynne. Ukierunkować na właściwy temat określonymi treściami. Poprzez dostarczenie materiałów dla przyjęcia tych treści. Organizowanie spotkań z przedstawicielami grup społecznych zajmujących się zagadnieniami takimi jak profilaktyka żywienia, profilaktyka sportowa, profilaktyka zdrowotna itp

Profilaktyka to praktyczna część pedagogiki społecznej. Ma za zadanie opisywać, wyjaśniać i przewidywać rozwój zjawisk chorobliwych i szkodliwych dla społeczeństwa.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

 


 

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. #zostanwdomu

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. #zostanwdomu

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO rezolucją z 12 grudnia 1995 r.

Termin tolerancja jest odnoszony nie tylko do mniejszości wyznaniowych czy religijnych, ale również do przesłanek takich jak:

• kolor skóry

• narodowość; pochodzenie etniczne

• orientacja seksualna

• płeć

• niepełnosprawność

• wiek

• inne (np. styl życia, światopogląd, migracja)

 

      

 

Tolerancja (z łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności.

Tolerancja jest wartością, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju"

Pamiętajmy, ze każdy człowiek zasługuje na poszanowanie uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń i obyczajów choćby były całkowicie odmienne od naszych.

Opracowała; Halina Popiela