Szlachetne zdrowie

Opiekun; mgr Marta Cebula

 

 Od tego jak i co jemy, zależy prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a to z kolei jest gwarancją zachowania dobrego zdrowia tak fizycznego, jak i psychicznego.

Krzewienie wśród młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych oraz przywrócenie znaczenia estetyki serwowania potraw i kultury ich spożywania jest w dzisiejszych, skomercjalizowanych i zautomatyzowanych warunkach, gdzie wszystko, włącznie z jedzeniem , musi odbywać się szybko ,nie tylko korzystne, ale przede wszystkim konieczne.

Program ma na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych edukacją zdrowotną oraz promocją zdrowia w środowisku lokalnym.

Obejmuje edukację do zdrowia, działania ukierunkowane na zmianę środowiska fizycznego i społecznego.

 

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

 

10 wskazówek, jak być szczęśliwym

10 wskazówek, jak być szczęśliwym

APETYT NA ZDROWIE
opiekun Beata Nobilec, Marta Cebula
POKOCHAJ SIEBIE
10 wskazówek, jak być szczęśliwym
 
Jak zatem kochać siebie? Niektórzy z nas mieli szczęście i nauczyli się tego już na wczesnym etapie życia. Ale możemy nauczyć się kochać siebie również w dorosłym życiu – nigdy nie jest za późno. Dzięki tym wskazówkom stopniowo osiągniesz swój cel.
1. Zamień samokrytykę na samowspółczucie
Zastanów się, jak się czujesz, gdy coś nie idzie po Twojej myśli. Czy z inną osobą rozmawiałabyś równie szorstko? Spróbuj zrozumieć siebie. Pomyśl, jak rozwiązałabyś taki problem, gdyby dotyczył Twojej przyjaciółki. Pewnie przytuliłabyś ją i spróbowałabyś spokojnie przeanalizować całą sytuację. Potraktuj siebie w ten sam sposób!
2. Zaakceptuj swoje słabości
Ciągle się spóźniasz? Zamiast mieć pretensje do siebie czy szukać wymówek pomyśl, że
świetnie radzisz sobie z innymi sytuacjami. To pomoże Ci poradzić sobie z problemem w konstruktywny sposób i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
3. Miej do siebie więcej cierpliwości
Kiedy Twoje dziecko ma problem z matematyką, raczej nie oczekujesz od niego, że z miejsca zrozumie trudny wzór. Traktuj siebie w ten sam sposób. Bez względu na to, czy uczysz się czegoś nowego, czy pracujesz nad swoimi słabościami, daj sobie trochę czasu!
4. Komplementy i pochwały? Przyjmuj je!
Kolega z pracy chwali Twoją prezentację, a Ty odpowiadasz, że przecież trochę się jąkałaś? Postaraj się nie reagować w ten sposób na komplementy – wystarczy uśmiech i „dziękuję”!
5. Kolejny krok: Chwal siebie
Bez względu na to, jak niewielki jest Twój sukces, świętuj go! Przyjrzyj się swoim kolegom z pracy – oni to potrafią.
6. Dbaj o siebie
Traktuj swoje zdrowie poważnie i szukaj tego, co jest dla Ciebie dobre – może to być odpowiednia dieta, sport poprawiający samopoczucie czy spotkania z przyjaciółmi.
7. Doceniaj nawet drobne rzeczy
Właśnie odbyłaś niesamowitą rozmowę z przyjaciółką, ktoś przytrzymał dla Ciebie drzwi wejściowe lub poczułaś się
świetnie po sesji jogi? Naucz się doceniać te pozornie drobne rzeczy!
8. Stawiaj granice
Mówienie „nie” może mieć zaskakująco dobre skutki! Nieważne, czy tym razem postanowisz nie upiec ciasta do przedszkola, przerwać tyradę zarozumiałego kolegi, czy odwołać spotkanie.
9. Rozpieszczaj się
Zaplanuj trochę czasu tylko dla siebie i ciesz się ciszą i spokojem, na przykład podczas długiego seansu domowego spa. Poczuj się pięknie – na przykład kąpiel w blasku świec może pomóc Ci się zrelaksować. Zadbaj o skórę i włosy, używając aromatycznych esencji takich jak te, które są zawarte w oczyszczającym szamponie do włosów Herbal Essences bio:renew.
10. Realne porównania pomagają w walce z negatywnymi uczuciami
Czasem wszystko wydaje się takie niesprawiedliwe lub ogarnia nas zazdrość. To zupełnie normalne! Ale musisz uważać, żeby nie dać się pochłonąć negatywnym emocjom. Pomyśl przez chwilę – może ta druga osoba osiągnęła większy sukces w pracy niż Ty, ale za to nie cieszy się tak dobrym zdrowiem? Nie chodzi tutaj o dodawanie, ale o przyjęcie odpowiedniej perspektywy.
Życzymy Ci wielu sukcesów, ponieważ na nie zasługujesz!