Pracownia w Bursie


Opiekun; mgr Małgorzata Tarsa-Bielak


S jak Sztuka

K jak Kultura

I jak Intelekt.

 

Pracownie w bursie  tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci  na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).

Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom  są zainteresowania młodzieży.

Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

Gela Seksztajn, fotografia // Gela Seksztajn, Autoportret, fot. Archiwum Ringelbluma

O życiu i twórczości żydowskiej malarki w getcie warszawskim.

p r a c o w n i a w b u r s i e
gawędzi - my
 
 
80 lat od powstania w getcie warszawskim.
…żeby przetrwała pamięć o moich obrazach. O Geli Seksztajn .
Przepiękny artykuł napisany przez Karolinę Dzięciołowską o życiu i twórczości żydowskiej malarki w getcie warszawskim.
„Stojąc na granicy życia i śmierci, będąc przekonana, że raczej zginę, niż będę żyła, chcę się pożegnać z moimi przyjaciółmi i moimi pracami” cyt. za : Gela Seksztajn 1907–1943, żydowska malarka w getcie warszawskim, Żydowski Instytut Historyczny, 2007, s. 19.
Polecam
zdjecie głowne Gela Seksztajn, fotografia // Gela Seksztajn, Autoportret, fot. Archiwum Ringelbluma