Pracownia w Bursie
Opiekun; mgr Małgorzata Tarsa-Bielak
S jak Sztuka
K jak Kultura
I jak Intelekt.
Pracownie w bursie tworzy młodzież, której w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają wychowawcy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Jesteśmy otwarci na różnorodne inicjatywy wychowanków, którzy realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.
Pracownia swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (od 2021r. Bursa Szkolna w Starym Sączu). Obecnie posiada dobrze wyposażoną salę przeznaczoną do praktycznych ćwiczeń oraz działań artystycznych jak również zaplecze wystawiennicze do prezentacji osiągnięć młodzieży (Galeria art.).
Zakres merytoryczny, charakter i formy zajęć dostosowane są do zainteresowań wychowanków, liczebności grupy, wyznaczonych celów, potrzeb placówki i lokalnego środowiska. Treści programowe zostały ujęte w płaszczyznach działalności, które wzajemnie się przeplatają i uzupełniają. Wyznacznikiem typu zajęć artystycznych proponowanych wychowankom są zainteresowania młodzieży.
Realizowane zadania mają charakter interdyscyplinarny obejmujący działania inspirująco-integrujące w zakresie sztuk pięknych. tj. malarstwo, rysunek, muzyka, film, teatr edukacja medialna.
Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.
NAGRODY DLA UTALENTOWANYCH RECYTATORÓW
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dziś nagrody zwycięzcom Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wzięli udział utalentowani uczniowie dziewięciu powiatowych szkół średnich.
Swoje umiejętności zaprezentowali w gościnnych progach Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, kierowanego przez dyrektor Lucynę Dybiec.
Młodych artystów słowa oceniało jury pod przewodnictwem poetki Danuty Sułkowskiej.
Pierwsze miejsce w Turnieju Recytatorskim wywalczyła Oliwia Tokarczyk (Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu). Drugie przypadło w udziale Marcie Pustułce (LO w Starym Sączu), a trzecie zdobyli Janusz Skupiński (Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku) i Aleksandra Biel (LO w Grybowie).
W Turnieju Poezji Śpiewanej pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie wywalczyła Patrycja Śliwińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Muszynie).
W Turnieju Teatrów Jednego Aktora również nie przyznano pierwszego miejsca. Drugie przypadło w udziale Małgorzacie Kałuzińskiej (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju), trzecie wywalczył Arkadiusz Drożdż (LO w Starym Sączu).
W Turnieju "Wywiedzione ze słowa" przyznano tylko wyróżnienia. Zdobyli je Aleksandra Tokarz (ZS im. Św. Kingi w Łącku) i Wiktor Wójcik (Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach).
Do eliminacji rejonowych, które odbędą się 31 marca w MCK "Sokół" w Nowym Sączu zakwalifikowali się: Oliwia Tokarczyk, Marta Pustułka, Janusz Skupiński, Aleksandra Biel, Piotr Śliwiński i Małgorzata Kałuzińska.
- Gratuluję wszystkim uczestnikom eliminacji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - To piękne, że w czasach, gdy młodzież spędza czas surfując w internecie potraficie skupić się na pięknie słowa i literatury. Gratuluję wrażliwości i talentu, które sprawiły, że stanęliście przed jury i daliście pokaz swoich umiejętności.
Starosta podziękował też jurorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Opiekun; Małgorzata Tarsa-Bielak, Marta Cebula, Krzysztof Ruchała
źródło Biuro Prasowe SP/(szel)
fot. Beata Nobilec