Klub Zawodowców


Opiekun; mgr Marta Cebula

Przygotowanie wychowanków do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów, informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Spotkania klubu  pozwolą uzupełnić  zasób wiadomości wychowanków  w zakresie doskonalenia i rozwoju zawodowego, poznawania różnych zawodów, sposobów ich osiągnięcia,  metod szukania pracy, mobilności zawodowej, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi , nawiązywania dobrych relacji zawodowych, komunikatywności, zadbanie o dobry wypoczynek i rozwój zainteresowań .

Młodzież będzie miała możliwość  uczestnictwa w spotkaniach grupowych i indywidualnych, spotkaniach  z ciekawymi ludźmi, wyjściach  poza teren bursy.

Pokazy multimedialne, zgromadzone czasopisma, ciekawe filmy, programy edukacyjne pozwolą  na zwiększenie liczebności osób aktywnych w ramach tematyki dotyczącej zawodoznawstwa.

Informacje o bieżących akcjach w aktualnościach.

 

„ZARZĄDZANIE EMOCJAMI’’

„ZARZĄDZANIE EMOCJAMI’’

18 listopada wychowankowie Bursy uczestniczyli w kolejnych warsztatach Klubu Zawodowców z zakresu doradztwa zawodowego. Temat warsztatów ,,Zarządzanie emocjami ,,

Większość ludzi nie jest świadoma swoich emocji. Działając w emocjach popełniają błędy, których nie zawsze są  w stanie cofnąć. Badacze, psychologowie twierdzą iż świadomość tego w jakich znajdujemy się emocjach wystarczy by powstrzymać swoje niepożądane działanie. Wiele współczesnych badań wskazuje że umiejętne zarządzanie swoimi emocjami daje  80% sukcesu w każdej dziedzinie naszego życia zawodowego , prywatnego czy rodzinnego. Inteligencję emocjonalną możemy rozwijać niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Pierwszym krokiem jest świadomość swojego problemu, przyznanie się przed samym sobą, że nie potrafimy sprawować kontrolę nad swoimi emocjami, reakcjami na różne sytuacje.

 

Pomocne wskazówki:

  1. Gdy czujesz, że tracisz kontrolę - zatrzymaj się i wsłuchaj w swoje emocje. Jaką emocję czujesz? Nazwij ją.
  2. Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy ją odczuwasz, w którym miejscu najbardziej odczuwasz daną emocję?
  3. Co wywołało tę emocję? Dlaczego ją odczuwasz?
  4. Jak powinieneś wyrazić tę emocję, aby nie krzywdziła innych, ale była dla nich czytelna?
  5. Co możesz zrobić, aby zmniejszyć jej siłę?
  6. Co możesz zrobić, aby zmienić swój nastrój?
  7. Spróbuj wyrównać oddech tak by był harmonijny i spokojny. Najlepiej posłużyć się oddechem : wdech – przerwa – wydech – przerwa. Każdy oddech ma taką samą długość. Wykonuj tą czynność tak długo aż zauważysz, że emocje zaczynają opadać.

 

Opiekun; Marta Cebula