Komunikaty

Idealny poranek - warsztaty

Idealny poranek - warsztaty

OdNova - w a r s z t a t y
opiekun Beata Nobilec, Marta Cebula
IDEALNY PORANEK
 
 
Jaki poranek – taki cały dzień. Coś w tym jest, prawda? 🙂
Poranki w swej naturze mijają w błyskawicznym tempie. Niby budzik nastawiasz na 7.00, przymykasz oczy na ,,5 minut”, a po ich otwarciu jest już 7.50.
Mieliście takie sytuacje?
Warto nastawić budzik o przykładowe dwa kwadranse wcześniej. Po usłyszeniu dzwonka budzika, wstań od razu.
Dłuższe wylegiwanie się w łóżku, nie dostarczy dodatkowej energii, a jedynie sprawi, że zostanie ci mniej czasu na poranne czynności.
Unikniesz zamieszania i gonitwy jeśli wieczorem przygotujesz grunt. Uporządkuj naczynia po kolacji, przygotuj ciuchy na następny dzień, ogarnij mieszkanie, by rano, zanim się jeszcze dobrze nie obudzisz, nie wpaść w pozostałości poprzedniego wieczoru.
 
6 sposobów na udany poranek
Posłuchaj muzyki
Muzyka łagodzi obyczaje. Co Ty na to, by po przebudzeniu, podczas wykonywania porannych czynności posłuchać delikatnej muzyki, która pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie?
Każdy poranek to nowy początek
Nowy dzień, nowe możliwości, nowe wyzwania. Spróbuj nie traktować każdego porannego wstawania z łóżka, jako przykrego obowiązku. Nie wiesz, co się wydarzy dzisiaj? A może właśnie w ten, a nie inny dzień, Twoje życie się odmieni? Może uda ci się zrealizować coś, z czym borykałeś się od dłuższego czasu?
Ktoś kiedyś powiedział, że nie liczy się wczoraj, nie istotne jest jutro. Najważniejsze jest DZISIAJ – to, że żyjesz, oddychasz. Z takim pozytywnym nastawieniem poranne wstawanie będzie dla ciebie czystą przyjemnością.
Wyśpij się
Gdy wypoczniesz w nocy, jest większa szansa na to, że poranny leń cię nie dopadnie. Dobry, spokojny sen, to połowa sukcesu. Podczas snu twoje ciało i umysł odpoczywają, regenerują się. Dzięki temu rano możesz przenosić góry 🙂
Unikaj porannej bieganiny
Nastaw budzik na 30 minut wcześniej niż zwykle. Wygospodarujesz w ten sposób więcej czasu dla siebie. Poranne czynności będziesz mogła wykonać spokojniej i bez pośpiechu.
Zjedz pożywne śniadanie
Mam nadzieję, że nie wychodzisz z domu bez śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i to właśnie dzięki niemu masz siłę do działania. Śniadanie zjedz spokojnie, delektuj się każdym kęsem.
Kilka skłonów, poranny jogging = zastrzyk energii
Poranna gimnastyka potrafi postawić człowieka na nogi lepiej niż espresso. Zacznij od kilku delikatnych skłonów, które pobudzą układ krążenia i i rozruszają stawy. Gdy najdzie Cię ochota, możesz wskoczyć w getry i zafundować sobie poranny jogging. Gimnastyka spowoduje wydzielanie do mózgu noradrenalin, odpowiedzialnych za uczucie zadowolenia.
Gwarantuje ci, że poranny trening cię nie zmęczy- to jedynie efekt uboczny i zastrzyk sporej dawki energii. 🙂

 
Poranek idealny: co się na niego składa?
Myślę, że najważniejsze, co można dla siebie zrobić rano to zadbać o to, by czuć się szczęśliwym od samego momentu, kiedy otwiera się oczy. Zwykle po przebudzeniu od razu przypominamy sobie, co nas czeka danego dnia i momentalnie wracamy do starego sposobu myślenia, w którym oczekujemy tych samych rzeczy i reagujemy w ten sam sposób. A gdyby dzień mógł nas pozytywnie zaskoczyć? Gdybyśmy potrafili nastawić się na nieznane albo wyrazić wdzięczność za to, co mamy?
Aby budzić się z radością, niezależnie od tego, co danego dnia musimy zrobić, najskuteczniejszym sposobem jest zaplanowanie kilku czynności rano, które przynoszą nam szczęście. Dla jednych może to być rytuał parzenia kawy, dla innych 15 minut z ulubioną książką, dla jeszcze innych poranne ćwiczenia albo pyszne śniadanie – ważne jest, aby poświęcić czas swojej duszy i dobrze się „nastroić”.
źrółdło