Komunikaty

 8 różnic między kobietą, a mężczyzną o których nie miałeś pojęcia

8 różnic między kobietą, a mężczyzną o których nie miałeś pojęcia

OdNova
opiekun Marta Cebula, Beata Nobilec
 
 
8 różnic między kobietą, a mężczyzną o których nie miałeś pojęcia
Serce kobiety i mężczyzny
Serce kobiety różni się od serca mężczyzny. Kobiece serce bije około 72 razy na minutę, zaś serce mężczyzny tylko 65 razy na minutę. Spowodowane jest to mniejszą pojemnością serca kobiet, aż o 10-15 proc., przez co do naczyń krwionośnych jest tłoczone mniej krwi (musi bić szybciej, by odpowiednio zaopatrzyć organizm w tlen).
Mimo tego, że serce kobiety bije szybciej, w wielu przypadkach działa sprawniej dłuższy czas. Oprócz tego kobiety z natury mają również większą odporność organizmu niż mężczyźni. Dzięki temu o wiele lepiej radzą sobie z różnymi chorobami i dolegliwościami.
Spalanie kalorii
Często nadchodzi taki moment w życiu, kiedy pragniemy zrzucić kilka kilogramów. Pewnie każda z kobiet wielokrotnie zastanawiała się wtedy, dlaczego jej partner o wiele szybciej radzi sobie z utratą zbędnych kilogramów.
Każdego dnia mężczyźni nawet bez wykonywania ćwiczeń, po prostu w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, spalają nawet o 50 kcal więcej niż kobiety. Wszystko dlatego, że procentowa zawartość tłuszczu w organizmie kobiety to około 20-28 proc. zaś u mężczyzn to ok. 14-20 proc. Związane jest to z ogólnym, odmiennym ukształtowaniem ciała kobiety i mężczyzny, a także procentową zawartością mięśni, która ma wpływ na czynność zużywania kalorii – u kobiet mięśnie to ok. 25 do 30 proc., zaś u mężczyzn ok. 40 do 50 proc.
Większy masa mięśniowa u mężczyzn jest związana z męskim hormonem, czyli testosteronem, który w dużej mierze wpływa na przyrost masy mięśniowej. Wpływ ma na to także procentowa zawartość wody w organizmie – u kobiet to ok. 45-60 proc., a u mężczyzn 50-65 proc.
Zmysły kobiety
Panie o wiele lepiej radzą sobie również z rozróżnianiem kolorów. Wszystko, dzięki ich wrodzonej wrażliwości chromatycznej, która związana jest z chromosomem X. W dodatku również lepiej słyszą, dzięki czemu są zdolne wykrywać dźwięki o wyższej częstotliwości, a także lepiej wyczuwają zapachy.
Wzrok kobiety również nie jest taki sam, jak męski. Otóż wzrok panów najlepszy jest przy widzeniu na małą odległość, jest to tzw. widzenie obwodowe. Kobiety zaś charakteryzuje widzenie o szerszym koncie.
Wrażliwsza płeć?
Mężczyźni mrugają powiekami dwa razy rzadziej niż kobiety, które w ciągu roku potrafią płakać od 30 do 65 razy (mężczyźni jedynie 6-17 razy). Męska skóra jest 10 razy mniej wrażliwa od kobiecej, dodatkowo w genetyce kobiet jest wpisane to, że ich ciało od urodzenia jest bardziej elastyczne.
Żeńskie hormony, takie jak estrogen i progesteron sprawiają także, że ich skóra jest zazwyczaj cieplejsza, ponieważ hormony te zwiększają ukrwienie skóry.
Różnice w budowie
Kobieca czaszka różni się od czaski mężczyzny aż 14 elementam, np. grubością łuku brwiowego, kątem pochylenia czoła, a także wyglądem stawu żuchwowego. Właśnie przez to mężczyźni mają ostrzejsze rysy twarzy.
Dodatkowo szkielet dorosłej kobiety przeciętnie waży 10 kg, zaś męski ok. 12 kg. Nawet kobiece włosy różnią się w budowie od włosów mężczyzn, ponieważ ich średnica jest aż dwa razy mniejsza. A więc włosy kobiet są z reguły cieńsze i bardziej podatne na stylizacje.
Kłamstwo kobiety, a mężczyzny
Co ciekawe, naukowcy potwierdzają, że to kobiety o wiele bardziej wyczuwają kłamstwo, ale również potrafią sobie z nim lepiej radzić, a także zatajać swoje kłamstewka.
Według badań kobiety jednak najczęściej kłamią z powodów grzecznościowych, np. pragnąc komuś sprawić przyjemność, czy bojąc się kogoś urazić – jest to tzw. białe kłamstwo. Natomiast mężczyźni według badaczy częściej kłamią, by przedstawić się w lepszym świetle i lepiej się zaprezentować.
Kobiety częściej się uśmiechają
Wrodzonym odruchem u kobiet jest także częstsze uśmiechanie się. Naukowcy potwierdzają, że jest to widoczne już nawet w ósmym tygodniu ich życia.
Dodatkowo od młodzieńczych lat płeć żeńska wykazuje większe zainteresowanie innymi ludźmi, przez co są bardziej empatyczne. Dzięki temu o wiele łatwiej odczytują stany emocjonalne innych osób.